Mercedes G: Hranatý klasik do terénu má dve nové limitované edície

Jeden z posledných pravých off-roadov sveta, Mercedes-Benz triedy G, má síce za sebou už neuveriteľných 38 rokov kariéry, ale do dôchodku sa stále nechystá. Nemecká automobilka ho udržuje v perfektnej kondícii priebežnými inováciami.
mercedes benz
Daimler síce usilovne pripravuje nástupcu „géčka“, ktorý sa predstaví ešte tento rok, ale stále zarába na tom súčasnom. Niet divu, hranatý ikonický off-road sa predáva lepšie ako kedykoľvek predtým a ani 38 pomyslených krížikov na krku (alebo skôr na karosérii) mu na atraktivite neuberá. Skôr naopak … Vďaka neustálym zmenám laik nepozná, že sa vo Štajerskom Hradci (Grazi) vyrába už od februára 1979.

Aktuálne automobilka uvádza na trh dve nové limitky, pričom exkluzivita, individuality sú na prvom mieste. Objednávať sa dajú od 2. mája a volajú sa Designo Manufaktur a Exclusive. Nová obmedzená séria je k dispozícii pre verziu G 350 d a G 500 v červenej, bielej a čiernej farbe s čiernymi doplnkami (maskou, zrkadielkami, bočnými lištami, krytom rezervy) a nášľapmi z nerezovej ocele.

Kabína kombinuje klasicky čiernu a červenú kožu Nappa, červené bezpečnostné pásy, chromované ovládače a reproduktory, predné sedadlá s vyhrievaním ale aj ochladzovaním a podsvietené dverové prahy. Nesmú chýbať plaketky s informáciou, že sa jedná o zvláštny model. Trojlitrový turobdiesel V6 so 180kW stojí v Nemecku 109 879 eur, G 500 s benzínovým osemvalcom 5,46l/285kW stojí 121 684 eur. Nie je to málo, ale klienti ušetria dvadsať päť percent oproti tomu, ak by si tieto prvky dávali samostatne.
terénní mercedes
Exclusive Edition je určený pre vrcholové modely G 63 a G 65 s emblémom AMG. Líši sa na prvý pohľad napríklad krytom podvozku z nerezovej ocele. Matnú šedú Monza so žiadnym iným G-čkom nie je možné kúpiť. Ráfiky sú väčšie, majú priemer 21 palcov, pneumatiky 295/40. Mercedes pripravil tri druhy. Kabína je opäť dvajfarebná, ale môže byť až šiestich v kombináciách pre palubnú dosku a troch pre sedadlá, dokonca s karbónovými prvkami. Predné sedačky majú rovnaký systém „klimatizácie“. G 63 vyjde na 163 125 eur, G 65 na 287 659 eur. Oproti základu si klient priplatí približne 12 tisíc eur.

Mercedes G: Hranatý klasik do terénu má dve nové limitované edície
Share