Kuchyňa na mieru v provensálskom štýle

Pri výbere správnej kuchyne je potrebné zohľadniť kvalitu, praktickosť, ale aj vaše pohodlie. Pri kuchyni na mieru môžete všetky svoje predstavy o vašej ideálnej kuchyni pretaviť do skutočnosti. Určite máte svoju predstavu o farbe, ktorej možností je veľa, či už od najmodernejších trendov, ktorými sú v súčasnosti tmavšie tóny farieb v matnom vyhotovení, prípadne ostanete pri dlhodobej stálici v bielom prevedení, ktorá spĺňa dizajn kuchyne v provensálskom štýle. Dizajn kuchyne do bielej je totižto alfou a omegou provensálskeho štýlu. Dodáva príbytku ľahkosť, sviežosť a opticky zväčší aj ten najmenší priestor. Vo vašej réžii je výber povrchovej úpravy, rozloženie spotrebičov ale aj úložných priestorov tak, aby bola Vaša kuchyňa na mieru pre vás tou ideálnou voľbou.
 moderní kuchyně

Typické znaky pre provensálsky dizajn kuchyne na mieru

 
Typickým znakom provensálskeho štýlu je rustikálny ráz interiéru, nábytok v odtieňoch bielej farby, patina, dekorácie a doplnky v podobe prútených bielych košíkov, levanduľových kytíc, zdobených stolných lámp, vankúšov. Dizajn kuchyne perfektne doplnia bylinky a kvety – levanduľa, ružová ruža, slnečnica, žltkastá ľalia – ich motívy na dekoračných látkach keramike a pod., tapety s kvetinovými vzormi. Kuchyne v provensálskom štýle sú charakteristické bielymi, smotanovými a slonovinovými skrinkami, no ich farba môže byť tiež svetlohnedá alebo svetlosivá. Typickým znakom provensálskeho štýlu kuchýň sú aj police, ktoré sú alternatívou horných skriniek a sú zavesené na ozdobných konzolách.Špeciálne skrinky na kuchynský riad a vystavené taniere sú súčasťou provensálskeho nábytku z masívu. Dvierka kuchynskej linky sú frézované, lišty ozdobné a skrinky často sklenené. Kuchynské a jedálenské sedenie má tiež svoje špecifiká, stoličky a stôl v provensálskom štýle má oblé nohy, jemné odtiene a opäť ho nájdete v odtieňoch bielej. Stoličky nemusia byť iba drevené. Aj čalúnenie so svetlými tkaninami je vítané.
Menej je niekedy viac, no v prípade dizajnu kuchyne v provensálskom štýle to neplatí.

kuchyňská linka
Viac materiálov, viac vzorov, štruktúr, odtieňov, doplnkov a vhodných farieb vytvára dokonalý efekt. Kameň, drevo, prútie alebo tepaný kov taktiež váš dizajn kuchyne krásne doplní. Ak kombinujete materiály, textílie či doplnky, snažte sa držať aspoň na podobnej úrovni odtieňov, ak sa budú farby totiž príliš biť, kontrast farieb bude pôsobiť rušivo. Načo ale nemôžete zabudnúť je to, že prím musí hrať biela farba. Provensálsky dizajn kuchyne si vyžaduje, zo všetkých dizajnov kuchyne ten najväčší cit pre detail.
 
V prípade, že máte záujem o kvalitnú kuchyňu  www.sconto.sk.